2/22/26

#5 Koncertowo-imprezowy przewodnik na nadchodzący tydzień!

Nadchodzący tydzień na polskiej scenie klubowej zapowiada się jako fascynujące zderzenie muzycznych pokoleń i estetyk. Od sentymentalnych podróży do korzeni brytyjskiego punka w Krakowie, po oniryczne, elektroniczne brzmienia w sercu Warszawy – program najbliższych dni zadowoli zarówno poszukiwaczy awangardy, jak i fanów klasycznego brzmienia. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych wydarzeń, których nie można przegapić w nadchodzących dniach.

TEI SHI - 26.02 / Warszawa, VooDoo

Ukrywająca się za pseudonimem Tei Shi Valerie Barbosa to kolumbijsko-kanadyjska artystka, która ze swoją twórczością zadebiutowała w 2013 roku. Zwróciła na siebie uwagę dwiema świetnymi EPkami - “Saudade” oraz “Verde”, na której znalazł się jej największy hit “Bassically”. Grimes okrzyknęła go jednym z najlepszych popowych kawałków pierwszej połowy XXI wieku, a chwilę później Tei Shi otwierała koncerty m.in. dla Years & Years, Jungles oraz zaznaczyła swoją obecność na scenach takich festiwali jak Coachella i Electric Forest.

ARK: NILS HOFFMANN LIVE - 28.02 / Warszawa, BARdzo Bardzo

Wychowany w Berlinie i ukształtowany przez niemiecką kulturę elektroniczną Nils Hoffmann tworzy muzykę, w której ciepłe melodie splatają się z wyrazistym rytmem. Klasycznie wykształcony pianista, zainspirowany twórczością Paula Kalkbrennera i Trentemøllera, buduje swój własny język dźwięku, w którym wiodącą rolę gra opanowany do perfekcji melodyjny house. 

GRAILS - 28.02 / Warszawa, VooDoo

Już od ponad ćwierć wieku napędzani ciekawością i głodem odkrywania Grails wychodzą ze swoją twórczością poza ramy gatunku. Mniej niż 2 lata po swojej ostatniej płycie “Anches En Maat” grupa w maju wydała jej następcę, “Miracle Music”, na której nie tylko zaskakuje niebywałą świeżością, ale też ujmuje swoim osobistym i emocjonalnym wydźwiękiem. Na nowym albumie współzałożyciele grupy, Emil Amos (Om, Holy Sons, Lilacs & Champagne) i Alex Hall (Lilacs & Champagne), połączyli siły z powracającymi AE Paterrą (Zombi, Majeure), Jesse Batesem oraz Ilyasem Ahmedem. Dorzucając do tego współpracę z producentem Jasonem Powersem, z którym formacja współpracowała przy okazji swoich początkowych materiałów, oraz gościnny udział Kelly Pratt (David Byrne, M. Ward) na waltorni, “Miracle Music” wyznacza nowy horyzont dla działalności Grails. Jeśli cenicie sobie instrumentalnego rocka i nowatorskie podejście do kompozycji, to lepiej nie traficie. 

BUZZCOCKS - 1.03 / Kraków, Kwadrat

Buzzcocks powstali w 1976 roku i szybko stali się obok Sex Pistols i The Clash fundamentem brytyjskiego punk rocka. To właśnie ich debiutancki minialbum “Spiral Scratch” otworzył drogę niezależnym wydawnictwom, a kolejne płyty, “Another Music in a Different Kitchen”, “Love Bites” czy “A Different Kind of Tension”, przyniosły im status jednych z najważniejszych twórców epoki. Singiel „Ever Fallen in Love (With Someone You Shouldn’t’ve)” i takie utwory jak „Promises” czy „Harmony in My Head” weszły na brytyjskie listy przebojów, stając się hymnami całego pokolenia. Ich melodyjny, a zarazem bezkompromisowy styl miał ogromny wpływ na przyszłe gwiazdy - od The Smiths po Nirvanę, z którą Buzzcocks dzielili scenę w latach 90.

PEARLY DROPS - 1.03 / Warszawa, VooDoo

Pearly Drops, czyli Sandra Tervonen i Juuso Malin, tworzą muzykę o filmowym klimacie, opartą na eterycznych wokalach i subtelnej elektronice. Duet znany jest z charakterystycznego, lekko rozmytego brzmienia i dbałości o każdy detal - od produkcji po stronę wizualną. Ich najnowszy, wydany pod koniec sierpnia album “The Voices Are Coming Back” to intymna i nastrojowa opowieść o pamięci, emocjach i powrotach do siebie. Pearly Drops czerpią inspiracje z dream popu lat 80. i współczesnej elektroniki, tworząc dźwiękową melancholię w bardzo ciekawej formie.

© Copyright Winiary Bookings 2024

© Copyright Winiary Bookings 2024