Venom Prison – młodzi przedstawiciele death metalu zagrają w Warszawie

25 października 2020
Venom Prison – młodzi przedstawiciele death metalu zagrają w Warszawie

Venom Prison to świeża krew w metalowym światku, a jak wiadomo, takie mieszanie genów – tudzież muzycznych pomysłów oraz inspiracji – robi doskonale każdemu gatunkowi. Zespół wystąpi w warszawskim Pogłosie już 2 lutego.

Venom Prison – młodzi na topie

Na metalowej scenie nie istnieją od wczoraj, nie są debiutantami, lecz wciąż można przypisać im miano zjawiska. Swoją pierwszą płytą wyrządzili niemałe zamieszanie na rynku, no i prędko zyskali poważanie wśród środowisk zaangażowanych w propagowanie cięższego grania. Byli – i są nadal – ciekawostką, która pomimo upływu lat wciąż frapuje słuchaczy gatunku. Venom Prison udowadniają, że metal wcale nie kończy się z czasem i na tych grupach obecnych na scenie – od zawsze, odkąd pamiętamy. Na nich się dopiero zaczyna.

Venom Prison
 Jake Owens Photography

Nadchodzący koncert zespołu będzie częścią promocji ich najnowszej płyty Primeval – wydawnictwa, które przypomina wcześniejsze hity Walijczyków oraz zawiera dwa zupełnie nowe, wcześniej nie opublikowane utwory. To dobra okazja, by przekonać się, jak starzeje się materiał Venom Prison i czy zestawienie ich – tak na scenie, jak i na ścieżce audio – nadal tworzy spójną, starannie zaplanowaną koncepcję.

Venom Prison – Slayer Of Holofernes

Venom Prison z solidnym wsparciem

Lutowy koncert w Pogłosie nie poprzestanie na jednym, ba, nie poprzestanie nawet na dwóch wykonawcach. Na warszawskiej scenie zaprezentują się aż trzy grupy, każda z warsztatem i smykałką do gitarowego rzężenia. Prócz głównej gwiazdy wieczoru, wystąpi również formacja Creeping Death, wykorzystująca w swej twórczości wpływy death i trash metalu oraz zespół Leeched, lubujący się w muzyce ostrej i agresywnej – nawet jak na standardy metalowców z krwi i kości. Nie znacie – sprawdźcie!

Leeched – I, Flatline

Venom Prison, Creeping Death, Leeched – 2 lutego, Warszawa – bilety

Zespoły wystąpią w warszawskim klubie Pogłos już 2 lutego przyszłego roku. Wejściówki na wydarzenie można kupić na stronie Biletomat.pl. Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz poszanowaniem reżimu sanitarnego.

zdjęcie główne: fot. Andy Ford

Pozostałe newsy