Toż to Hańba! Zespół już wkrótce da koncert w Poznaniu

20 września 2020
Toż to Hańba! Zespół już wkrótce da koncert w Poznaniu

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba!, bo tak brzmi pełna nazwa grupy, wykonuje muzykę całkowicie odklejoną od rzeczywistości. Punkowo-folkowe wariacje w ich wykonaniu siadają jednak nadzwyczaj gładko – przekonajcie się o tym sami 11 października na koncercie w Poznaniu!

Hańba!, czyli muzyczno-literacka przechadzka po Polsce XX wieku

Trop storytellingu w muzyce długo jeszcze będzie żywy. Mało kto nie lubi fabularyzowanych opowieści podanych wespół z brzmieniem instrumentów czy dobrym bitem. Hańba! idzie jednak o krok dalej, całą swoją twórczość opierając o fikcję. Trochę muzyczną, a trochę literacką. Mamy tam bohaterów i antybohaterów, czas i miejsce akcji – końcówka lat 30. w Polsce – mamy również postacie drugoplanowe takich poetów, jak Tuwim, Broniewski, Szenwald, Szlengel czy Ginczanka, których utwory Hańba! przekłada na język muzyki. Zespół korzystając z historycznych narzędzi, tłumaczy w sposób przewrotny dzisiejsze polskie kompleksy.

Hańba! – W tramwaju

Hańba! na froncie

Zbliżający się występ zespołu będzie jednocześnie premierowym koncertem krążka Nikt nam nie zrobił nic. To w Poznaniu po raz pierwszy wybrzmi nowy materiał – Hańba! przedstawi historię z roku 1940, opowiadając o tym, jak Polska wspólnie z potężnymi sojusznikami – Anglią oraz Francją – rozbiła dominację Rzeszy Niemieckiej i stała się władzą w środkowej Europie. Grupa wystąpi w swoim niepowtarzalnym stylu, a ich osnuta na folkowym brzmieniu z punkowym sznytem gawęda ponownie odsłoni nam trochę polskości – tej, z której jesteśmy dumni i tej, od której uciekamy.

Hańba! - nikt nam nie zrobił nic
Hańba! – okładka albumu Nikt Nam Nie Zrobił Nic – aut. Beata Śliwińska / Barrakuz

Hańba – walka na żywo

Grupa po wymuszonej przerwie wraca do koncertowania, a więc: do snucia swojej historii. Też jesteście ciekawi, jak materiał z najnowszej płyty Hańby!Nikt nam nie zrobił nic wybrzmi na żywo? Fani zespołu z pewnością wyczekują tego spotkania. Koncert w Poznaniu będzie dla grupy otwarciem sezonu, więc tym bardziej spodziewamy się prawdziwego ognia, zaskoczeń i wzruszeń. Widzimy się już wkrótce!

Hańba!
fot. Małgorzata Wasilewska

Hańba!, 11 października, Poznań – bilety

Hańba! wystąpi w Poznaniu w klubie U Bazyla już 11 października. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem należytego bezpieczeństwa i w zgodzie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Bilety na koncert można nabyć na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy