The Black Dahlia Murder – trzy metalowe zespoły na jednej scenie

21 lutego 2021
The Black Dahlia Murder – trzy metalowe zespoły na jednej scenie

Trasa The Black Dahlia Murder i występy trzech metalowych kapel czekają wytrwale. Już w przyszłym roku oni, Rings of Saturn oraz Viscera zaprezentują się przed warszawską widownią.

Co się odwlecze, to nie uciecze

Pandemia pokrzyżowała wiele planów – zarówno fanom, jak i wykonawcom. Koncertowe, wydawnicze, terminy naturalnie ulegają przesunięciu, lecz wszyscy wierzymy (chcemy wierzyć), że już wkrótce ta sytuacja się uspokoi. Mimo wszystko – bez obaw. Europejska trasa The Black Dahlia Murder oczywiście się odbędzie, a w jej ramach, zespół bezapelacyjnie do Polski zawita. Z niewielkim poślizgiem, ale jednak – jest gwarancja, że grupa przybędzie do Warszawy już 23 lutego przyszłego roku. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Koncert się odbędzie, ich najnowsze wydawnictwo Verminous okrzepnie, a fani przez ten czas nabiorą do niego odpowiednich emocji.

The Black Dahlia Murder rusza w trasę Verminous

Black Dahlia Murder z najmocniejszym albumem w karierze

Ta bezkompromisowa metalowa kapela może poszczycić się pokaźnym dorobkiem, kreatywnością oraz wręcz niespożytą energią sceniczną. Wśród swoich inspiracji szczególnie wskazują na starych wyjadaczy metalowego grania, takich jak Judas Priest, Iron Maiden, czy Pantera. Oni sami, jako Black Dahlia Murder stanowią jednak zespół oryginalny i pełen pomysłów. Ich najnowszy album, wydany w zeszłym roku Verminous to bez dwóch zdań najmocniejszy, najbardziej energetyzujący, a zarazem, najbardziej emocjonalny krążek w całej ich dyskografii. Właśnie tę płytę zespół będzie promować na nadchodzących koncertów – jest na co czekać.

The Black Dahlia Murder – Verminous (FULL ALBUM)

The Black Dahlia Murder i goście

Amerykanie na scenie nie będą sami. Razem z nimi wystąpią jeszcze dwie, równie warte uwagi kapele, reprezentujące różne style muzyki metalowej.

Rings Of Saturn znowu w Polsce

Wystartował jako solowy projekt Lucasa Manna, a po czasie przekształcił się w prawdziwie metalowy kwartet. Zespół nie pierwszy raz zawita w Polsce, jednakże wrócą tu po czteroletniej przerwie. Fani Rings Of Saturn muszą być zachwyceni, zwłaszcza, że od tamtej pory grupa podzieliła się już muzycznymi nowościami.

The Black Dahlia Murder - Rings Of Saturn

Viscera z mocnym debiutem

Brytyjczycy mają za sobą przeszłość w wielu metalowych formacjach. W 2019 roku uformowali Viscerę, zaczerpnąwszy uprzednio z doświadczenia takich grup, jak m.in. Heart of a Coward, Sylosis, Abhorrent Decimation, czy Martyr Defiled. Ich styl łączy w sobie bardzo techniczny death metal z deathcore’em oraz metalowymi inspiracjami. Rok temu ukazał się ich debiutancki album – Obsidian.

Viscera – Obsidian

The Black Dahlia Murder – Warszawa – bilety

Zespoły wystąpią w warszawskim klubie Hydrozagadka już 23 lutego 2022 roku. Wejściówki są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy