Sokół nie zwalnia przed premierą drugiego krążka i puszcza kawałek z Hodakiem

24 września 2021
Sokół nie zwalnia przed premierą drugiego krążka i puszcza kawałek z Hodakiem

Sokół dosyć regularnie karmi słuchaczy nowościami z nadchodzącego krążka. Raper po kolei ujawnia kolejne karty i tym razem wypuszcza kawałek, na który dograł się Hodak.

Tajemniczy Sokół

Sokół nie zamierza dać zapomnieć o sobie i nadchodzącym, drugim krążku nawet przez chwilę. Świadczy o tym regularność, z jaką raper odsłania kolejne muzyczne karty związane z płytą, chociaż wciąż wiemy o niej stosunkowo mało. Trzeba przyznać, że taka strategia efekty na pewno przynosi, ale jest też dosyć ryzykowna. Sokół to jednak facet, który z polskiej rap gry jak mało kto ma głowę na karku, bo oprócz działalności muzycznej, jest także biznesmanem.

Po kawałku Cześć z Sariusem, którym Sokół obwieścił swój powrót z drugim solowym wydawnictwem oraz bardziej osobistym Jednorożcu, teraz w eter wyleciały Batoniki, w których słyszymy także reprezentanta Def Jamu, będącego od jakiegoś czasu na wznoszącej fali – Hodaka. Jest on jednocześnie drugim do tej pory ujawnionym gościem z rap sceny, który pojawi się na płycie.

Sokół nie zwalnia przed premierą drugiego krążka i puszcza kawałek z Hodakiem
Batoniki – okładka singla

Batoniki jak WWO

Kawałek z bitem Stanisława Koźlika i Pawła Moszyńskiego, czyli duetu Sampler Orchestra, wbrew pozorom, które na myśl może nasuwać tytuł, nie jest wesołym numerem o naszych ulubionych słodyczach w postaci batonów. Utwór swoim klimatem przypomina coś żywcem wyjętego z dyskografii WWO i przepuszczonego przez teraźniejsze, odświeżające muzyczne filtry. Fani nieco starszej twórczości Wojtka z pewnością będą zadowoleni, ale nie można zapomnieć także o Hodaku, który na takich bitach czuje się jak ryba w wodzie.

Sokół – Batoniki feat. Hodak, posłuchaj utworu

NIC, druga solowa płyta Sokoła, ukaże się już 12 listopada. Raper stopniowo dawkuje informacje o wydawnictwie i nie zdradził jeszcze okładki czy konceptu stojącego za całym albumem. Krążek dostępny jest na stronie Prosto w dwóch wersjach: Deluxe oraz Deluxe Plus. Pierwsza z nich różni się od wersji sklepowej bogatszą poligrafią i specjalnym wydaniem, zaś druga zawiera dodatkowo dwa kawałki, które fizycznie dostępne będą tylko w tej wersji płyty.

Pozostałe newsy