Rockowa jesień Pod Minogą

20 września 2021
Rockowa jesień Pod Minogą

Pod Minogą w Poznaniu już wkrótce stanie się rajem dla wszystkich wielbicieli mocniejszego grania. Jesień w klubie stoi pod znakiem niebanalnych koncertowych propozycji. Sprawdźcie koniecznie, jacy artyści wystąpią w stolicy Wielkopolski i wpadajcie na ich występy!

Pod Minogą – poznańska klasyka

Zwiedzając koncertowe lokale w Poznaniu nie da się ominąć tego miejsca. To klasyka, którą zwiedzi się prędzej czy później, przy okazji – zazwyczaj – występów mniejszych i tych undergroundowych kapel. Pod Minogą ma swój własny klimat oraz niepodważalny urok ciasnego miejsca, w którym zaczynają artyści, być może wkrótce podbijający światowe sceny. I absolutnie nie jest to stwierdzenie na wyrost. Wystarczy bowiem wspomnieć rok 2017, kiedy w miniaturowej przestrzeni klubu grał Declan McKenna oraz zespół Blossoms. Dość nieprawdopodobne, zwłaszcza na to, jak duży fanbase mają obecnie owi muzycy. Declana porównuje się do Harry’ego Stylesa – i tak, właśnie takie gwiazdy gościły w w tym poznańskim lokalu.

Ta aura miejscówki raczej małej i nie należącej do topowych, mainstreamowych przestrzeni zdecydowanie punktuje. Klub ma swoich entuzjastów, a zapraszane kapele również regularnie tam wracają. Tegoroczna jesień Pod Minogą będzie obfitować w koncerty rockowe, więc dla wszystkich fanów giatrowego grania (ale nie tylko), drzwi lokalu stoją otworem. Od września do listopada odbędzie się tam pięć szczególnych występów – a my mamy bilety na te wydarzenia.

Pod Minogą koncerty
media społecznościowe klubu Pod Minogą

Rockowa jesień pod Minogą – przegląd zespołów

Jesienią w Poznaniu, konkretniej w klubie Pod Minogą regularnie będą odbywać się koncerty topowych, międzynarodowych kapel. Już wkrótce wystąpią tam takie zespoły jak: Hypno5e, DVNE i Deluge, Slaves oraz Selofan. Sprawdźcie szczegóły!

Hypno5e – 21 września – Pod Minogą

Hypno5e to francuski zespół reprezentujący cinematic metal. Artyści po raz pierwszy zagrają w Polsce. Są pionerami post metalu i mówi się o nich, że kiedy pracują nad swoimi kompozycjami, często przekraczają zarówno bariery gatunku, jak i muzyki w ogóle. Grupa w swojej twórczości łączy nowoczesne myślenie o metalu oraz latynoski folk, co sprawia, że ich brzmienie pozostaje nietypowe i jedyne w swoim rodzaju. Ich koncerty są doświadczeniem: nie tylko ze względu na muzykę, ale również towarzyszącą jej oprawą wizualną.

Zespół zagra koncert 21 września w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Hypno5e – On the Dry Lake, posłuchaj

DVNE I Deluge – 2 października – Pod Minogą

Niebywała gratka dla miłośników progresywnego metalu! Dwa wydarzenia w jednym, bowiem już w październiku w Poznaniu wystąpią kapele, które totalnie oczarują publiczność oraz przekażą jej pokaźny zastrzyk energii skumulowany w swym brzmieniu. Szkocka kapela DVNE zagra koncert wraz z francuskim składem Deluge. Lepiej nie pozostańcie obojętni na to rockowe objawienie!

Zespoły zagrają koncert 2 października w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Dvne – Etemen Ænka (FULL ALBUM), posłuchaj

Slaves – 10 listopada – Pod Minogą

Amerykanie ruszyli w trasę, którą promują swoje ostatnie wydawnictwo zatytułowane To Better Days. Na całe szczęście dla polskich fanów, ich tour po Europie nie ominął Polski, gdzie zagrają aż dwa koncerty. Jeden z nich, oczywiście w Poznaniu – drugi zaś w Warszawie. Slaves wybili się albumem Beautiful Death z 2018 roku i od tego czasu wyrobili sobie renomę jednego z najbardziej interesujących zespołów rockowych. Na nadchodzącej trasie będzie towarzyszyć im support w postaci brytyjskiego zespołu Acres oraz duńskiej grupy Siamese.

Slaves, Acres oraz Siamese zagrają koncert 10 listopada w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Slaves – Prayers, posłuchaj

Selofan – 26 listopada – Pod Minogą

Zespół Selofan to grecki duet stworzony w 2012 roku przez przez Joannę Pavlidou oraz Dimitrisa Pavlidisa. Ich muzyka utrzymana jest w klimacie darkwave’u, dodatkowo wzbogacona o teatralną estetykę. Korzenie Selofan znajdują się w nurcie coldwave’u, a wokale Joanny i basowa linia Dimitrisa sprawiają, że ich występy odczuwa się niczym podróż przez zaświaty. Koncertem promują swoją najnowszą płytę zatytułowaną Partners in Hell.

Selofan zagra koncert 26 listopada w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Selofan – Auf Deiner Haut, posłuchaj

Delving – 28 listopada – Pod Minogą

Kojarzycie Nicka DiSalvo z grupy Elder? Delving to jego eksperymentalny projekt stworzony z potrzeby zrobienia czegoś nowego i rozszerzenia swych muzycznych horyzontów. Artysta mówi o sobie: „Jestem prawie obsesyjnym twórcą piosenek”, a jego kolejne sceniczne wcielenie to upust owej manii w nietypowym, nieco psychodelicznym wydaniu.

Delving zagra koncert 28 listopada w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

DELVING – Hirschbrunnen

Pozostałe newsy