Peja ujawnia datę premiery „Black Album”. Sprawdźcie szczegóły

26 maja 2020
Peja ujawnia datę premiery „Black Album”. Sprawdźcie szczegóły

Ostatnie miesiące to prawdziwa ofensywa albumowa w wykonaniu Peji. W końcu poznaliśmy datę premiery wyczekiwanego albumu poznańskiego rapera.

Peja z prezentem na 44. urodziny

Najnowsze wydawnictwo poznańskiego rapera, czyli Black Album, ukaże się w jego 44. urodziny, czyli dokładnie 17 września. W podobnym okresie należy się także spodziewać długo zapowiadanej i jeszcze bardziej wyczekiwanej biografii Peji, za powstawanie której odpowiada Artur Rawicz.

Niestety, o samym albumie, oprócz daty premiery nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Jedynym pewnikiem jest natomiast obecność Magiery, który zajmie się produkcją całego wydawnictwa. Nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ współpraca Peji i Magiery trwa już blisko 20 lat

Rozgrzewka przed nowym albumem

Pod koniec marca światło dzienne ujrzała EP’ka 2050, będąca niejako uczczeniem współpracy pomiędzy Peją a Magierą. W skład krążka wchodziło 8 nowych utworów, która zaskakiwały swoim brzmieniem, bowiem Peja lawirował w nich po nowoczesnych podkładach. Jednak nie zabrakło także typowych dla rapera bitów.

Peja – SMOG

Peja wielokrotnie podkreślał, że 2050 będzie tylko przystawką przed Black Albumem, jednak jak się okazało, tych przystawek było nieco więcej, ponieważ na horyzoncie pojawiła się jeszcze reedycja kultowego krążka, czyli Najlepszą Obroną Jest Atak. Obie płyty możecie zamówić z oficjalnej strony poznańskiego rapera –  pejaslumsattack.com.

Natomiast ostatnim longplay’em w dyskografii Peji jest G.O.A.T. wydane we wrześniu 2019 roku. Wydawnictwo oczywiście zostało wyprodukowane przez Magierę, a wśród gości na płycie znaleźli się między innymi PiH, Avi, czy Hans z 52 Dębiec.

peja nowa płyta g.o.a.t.
Peja/Slums Attack – G.O.A.T. – okładka albumu

Peja/Slums Attack – G.O.A.T. – odsłuch albumu

Magiera najbardziej zapracowanym producentem w Polsce?

Wydaje mi się, że te słowa w kontekście Magiery w żadnym wypadku nie są na wyrost. W ubiegłym roku producent odpowiadał za brzmienie albumów Kaliego, Ostrego, czy chociażby Oki’ego. Natomiast w czwerwcu, światło dzienne ma ujrzeć jego projekt z Kukonem, o czym przeczytacie więcej tutaj.

Pozostałe newsy