Nowy album Kizo na 10. miejscu ogólnoświatowego rankingu Spotify

27 października 2021
Nowy album Kizo na 10. miejscu ogólnoświatowego rankingu Spotify

Jeszcze pięć minut od Kizo uplasowało się w oficjalnym rankingu Spotify jako jedna z najchętniej słuchanych premier na całym świecie! Sprawdź szczegóły.

Polscy raperzy w ogólnoświatowych zestawieniach

To nie nowina, że polscy odbiorcy są w stanie wykręcić polskim raperom naprawdę wysokie statystyki słuchalności nie tylko na poziomie ogólnokrajowym, ale i światowym. Kizo nie jest pierwszym, który znalazł się w zestawieniu najlepiej przyjętych premier na Spotify. Przed nim byli m.in Mata, którego Młody Matczak znalazł się na czwartym miejscu wspomnianej listy oraz Kukon, którego Ogrody Mixtape 2 zajęły ósme miejsce. A teraz globalnym sukcesem może pochwalić się także Kizo! Jego najnowszy album, Jeszcze pięć minut, to dziesiąta najchętniej słuchana premiera na całym świecie. To bez wątpienia spory sukces dla całej polskiej sceny.

Przeczytaj także: Kizo z platyną w dniu premiery i ograniczeniami wiekowymi pod teledyskiem

Kizo na 10. miejscu Spotify
Spotify Charts

Kizo i Jeszcze pięć minut

Jeszcze 5 minut to nie jest album, który wzbudziłby zachwyty krytyki. Kizo ma jasno określone cele w swojej twórczości – jest to muzyka, która ma przysłowiowo banglać i wstrząsać mainstreamem, nie pozostawać gratką dla wczutych rapowych fanów, którzy oczekują wysokiej techniki czy warsztatowej liryki. I swoje założenie osiąga całkowicie, co widać po niebotycznej popularności rapera i wysokich wynikach, które wykręca we wszystkich statystykach. My natomiast cieszymy się, że polski rap pomału wychodzi poza swoje podwórko i zaczyna być rozpoznawalny na całym świecie. To pierwszy krok, by osiągnąć poziom, który od dawna reprezentuje na przykład francuski rap.

Kizo ft. OKI – POGO (prod. BaHsick)

Jeszcze pięć minut Tour wkrótce w polskich miastach

Kizo już wkrótce, bo 4 listopada, rusza w trasę promującą swój nowy materiał. Pierwszy koncert zagra w krakowskim Holu, natomiast trasę zamknie wystąpienie 4 grudnia w Bielsku-Białej. Wejściówki na koncert dostępne są na Biletomat.pl.

Król balu powraca! KIZO wyrusza w premierową trasę klubową z nowym albumem Jeszcze 5 minut. Artysta zjedzie całą Polskę, prezentując takie hity jak DisneyKról BaluPogo czy OXA. Na koncertach bez wątpienia nie zabraknie też trochę starszych utworów jako przerywników w podróży po nowej twórczości założyciela marki MyToSukces.

– mówią organizatorzy trasy

Kizo – Jeszcze pięć minut Tour

4 listopada – Kraków – Hol
5 listopada – Katowice – P23
6 listopada – Warszawa – Progresja
11 listopada – Szczecin – Kosmos
12 listopada – Opole – NCPP
13 listopada – Wrocław – Zaklęte rewiry
20 listopada – Poznań – B17
26 listopada – Gdańsk – B90
3 grudnia – Rzeszów – Pod Palmą
4 grudnia – Bielsko-Biała – Rudeboy

Pozostałe newsy