Mery Spolsky gościnnie u RAT KRU. Sprawdź ich singiel „Grzyby”

5 lutego 2021
Mery Spolsky gościnnie u RAT KRU. Sprawdź ich singiel „Grzyby”

Mery Spolsky i duet RAT KRU w jednym kawałku. Posmakujcie ich Grzybów i dajcie się zabrać na tego psychodelicznego, muzycznego tripa!

Mery Spolsky w nowym singlu RAT KRU

Mery Spolsky rozpoczyna ten rok od ciekawej współpracy. Artystka połączyła siły z duetem RAT KRU, który również reprezentuje wytwórnię Kayax. Muzycznie RAT KRU i Mery Spolsky nadają na podobnych falach. W swojej twórczości stawiają raczej na elektroniczne brzmienie i szczery przekaz, często z przymrużeniem oka i podszyty lekkim żartem. Ta współpraca nie mogła się zatem nie udać!

Mery Spolsky RAT KRU Grzyby
Mery Spolsky i RAT KRU

Mery Spolsky i RAT KRU zapraszają na wspólnego tripa

Efektem wspólnego, muzycznego spotkania Mery Spolsky i RAT KRU jest singiel Grzyby. Piosenka opowiada o randce po zjedzeniu „grzybków’’. Poznański duet pisze o niej na swoim Facebooku:

Pan Witold – sołtys wsi Kamińsko pod Poznaniem urządził imieninową biesiadę, na której pojawiało się kilku znakomitych gości między innymi Mery Spolsky i No Echoes. Niestety zabrakło bigosu, a jedyny punkt gastro w pobliżu to przedziwny “Krasnalex”. Wujek Paweł jednak postanowił zaryzykować… Wszystko to utrwalił na nowej kamerze syn sołtysa – słynny Żwirełło. Zobaczcie co tam się wydarzyło, a nic nie zostało zmyślone.

Mery Spolsky RAT KRU Grzyby
RAT KRU

Premierze singla towarzyszy również szalony, vhs-owy teledysk, opowiadający historię wspomnianej wyżej biesiady. Za jego reżyserię, scenariusz i montaż odpowiada Jakub Żwirełło z zespołu Wczasy. Klip nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni Królewna Śnieżka, a całość zrealizowana została w parafii św. Wojciecha w Poznaniu. Oczywiście w teledysku nie zabrakło również Mery Spolsky i jej producenta No Echoes. Zobaczcie efekty i posłuchajcie singla!

RAT KRU feat. Mery Spolsky – Grzyby, zobacz teledysk

RAT KRU zapowiadają swój nowy album Winogrady

Singiel Grzyby zapowiada drugi album ekscentrycznego duetu RAT KRU, pod tytułem – Winogrady (nazwa jednej z poznańskich dzielnic). Brzmi intrygująco… Czekajcie zatem na więcej!

Zobacz również: RAT KRU z płytą Rok Szczura – wywiad w przededniu premiery

Pozostałe newsy