Luxtorpeda znowu w trasie! Zespół zawita do Katowic i Wrocławia

29 września 2020
Luxtorpeda znowu w trasie! Zespół zawita do Katowic i Wrocławia

Luxtorpeda to jeden z tych rockowych zespołów z vibem dawnych lat, który nadal może się poszczycić młodzieńczą formą oraz energią taką samą, jak wraz z początkiem swojej kariery. Grupa jesienią zagra w Katowicach i Wrocławiu.

Luxtorpeda – rock po staremu

Pomysłodawcą i liderem zespołu jest Robert Friedrich, czyli postać znana z takich projektów jak Acid Drinkers lub – z przeciwnego bieguna, Arki Noego. Luxtorpeda to esencja gatunkowego miszmaszu, który jednak porusza się po wspólnej przestrzeni, a więc łączy w sobie wpływy rocka, punku, hip-hopu i specyficznego, garażowego szemrania. Grupa gra jednocześnie agresywnie i delikatnie, a ich muzyka to całkiem ciekawa opcja dla wszystkich, którzy tęsknią za brzmieniem z lat 90. O zespole można mówić wiele, lecz z pewnością nie można zarzucić mu nudy czy powtarzalności – konsekwencję, owszem, lecz w tym przypadku, trzymanie się blisko kultury rocka, wychodzi mu zdecydowanie na dobre.

Luxtorpeda

Luxtorpeda w Roku Pańskim 2020

Kiedyś o brzmieniu grupy dowodzonej przez Litzę mówiono, że to ni mniej, ni więcej, jak chrześcijański rock. I rzeczywiście, w muzyce Luxtorpedy warstwa liryczna nawiązywała – i nadal nawiązuje – do pewnych tradycji, a nawet bardziej, do chrześcijańskich wartości. I broń Boże: rzecz tam nie tkwi w umoralnianiu. Zespół po prostu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jako artyści posiadają silny głos i skoro mogą, to go wykorzystują. Na początku października ukaże się kolejny, już piąty studyjny album formacji zatytułowany Anno Domini XXVV.

Luxtorpeda – Autystyczny

Luxtorpeda – co nowego na scenie?

Nadchodzące koncerty będą satysfakcjonujące zarówno dla muzyków, jak i ich fanów, spragnionych występów z nowym materiałem. Luxtorpeda prócz swoich szlagierów ruszy w trasę z kawałkami z nowej płyty, a to jest przecież najważniejszy test dla albumu: sprawdzenie go na żywo. Zespół zagra we Wrocławiu i Katowicach – może do tego czasu zdołacie wytypować już swoje ulubione kawałki, których nie powinno zabraknąć na setliście?

Luxtorpeda

Luxtorpeda – Wrocław, Katowice – bilety

Luxtorpeda – 22 października, Zaklęte Rewiry, Wrocław – wejściówki są do nabycia na stronie Biletomat.pl.

Luxtorpeda – 21 listopada, P23, Katowice – wejściówki są do nabycia na stronie Biletomat.pl

Pozostałe newsy