Lebanon Hanover zagrają we Wrocławiu

11 października 2020
Lebanon Hanover zagrają we Wrocławiu

Lebanon Hanover to w moim mniemaniu bardzo niedoceniana grupa. Grają muzykę autorską, wyróżniają się zarówno brzmieniem, jak i oprawą swoich występów, a mimo to do zdobywania szczytów popularności im daleko. Zespół wystąpi we Wrocławiu już 4 grudnia.

Lebanon Hanover jakby nie z tego świata

Świetny koncert w Poznaniu był zapalnikiem, który spowodował, że duet ponownie odwiedzi Polskę. Tym razem padło na Wrocław, a szczęśliwcy z Dolnego Śląska będą mogli na żywo przekonać się, co jest takiego hipnotyzującego w zespole Lebanon Hanover. Zimnofalowa estetyka oraz czerpanie pełnymi garściami z motywów urbanistycznych, inspiracja poszukiwana daleko poza muzyką – oto etykietka, którą można przypiąć do brzmienia Larissy Iceglass i Williama Maybelline’a. Oboje artyści potrafią grać tak, by powodować swego rodzaju otępienie i nieczułość na inne bodźce prócz tych, docierających ze sztuki. Brzmi interesująco?

Lebanon Hanover
fot. Caroline Bonarde

Lebanon Hanover – trochę urban fantasy

Duet nie lubi się określać, zatem ich twórczość też jest płynna oraz pełna przestrzeni. Cold-wave, post-punk, wpływy art nouveau, brytyjskich wybrzeży oraz berlińskich ulic. Ta eklektyczna mieszanka, w wykonaniu Lebanon Hanover wprawia w charakterystyczny nastrój zaniepokojenia, tego z rodzaju długo dojrzewających i satysfakcjonujących, ale również pozostawia otwartą furtkę do wręcz swawolnej interpretacji. Dużo się dzieje w ich muzyce, więc oczywiste, że dużo dzieje się w nas, gdy jej słuchamy.

Lebanon Hanover – The Last Thing

Lebanon Hanover – mile widziani goście

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zetknąć się z dygoczącym basem Williama Maybelline’a i zadziornym wokalem Larissy Iceglass, koncert we Wrocławiu będzie niepowtarzalną okazją, by oswoić się z ich estetyką – a może nawet na dobre w nią wsiąknąć? Post-punkowe melodie zespołu czarują i kuszą, zdolne do absolutnego omotania już podczas pierwszego odsłuchu. Duet wraca do Polski po koncercie w Poznaniu – co znaczy zarówno, że jesteśmy świetną publicznością, jak i to, że my chcemy ich z powrotem.

Lebanon Hanover

Lebanon Hanover – 4 grudnia, Wrocław, – bilety

Zespół wystąpi we Wrocławiu w klubie Zaklęte Rewiry już 4 grudnia. Ilość biletów jest ograniczona, a podczas eventu będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa zgodne z reżimem sanitarnym. Wejściówki są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy