Lebanon Hanover już we wrześniu zagrają w Poznaniu

22 sierpnia 2020
Lebanon Hanover już we wrześniu zagrają w Poznaniu

Lebanon Hanover powracają do Polski po niemal roku, by zagrać dla Was na dziedzińcu poznańskiej Tamy. Sprawdźcie szczegóły.

Lebanon Hanover – międzynarodowy duet

Grupa Lebanon Hanover została założona w 2010 roku przez Larissę Iceglass, pochodzącą ze Szwajcarii wokalistkę i gitarzystkę oraz Williama Maybelline’a, brytyjskiego basistę i wokalistę. Muzycy spotkali się w Sunderland, rodzinnym mieście Williama. Właśnie tam oboje postanowili połączyć siły i założyć zespół.

Lebanon Hanover – Gallowdance

Mimo, że swoje pierwsze wydawnictwa nagrywali w domowym studiu, to szybko zyskały dobre recenzje. Debiutancki album grupy, The World Is Getting Colder ukazał się w 2012 roku nakładem wytwórni Fabrika Records. To wydawnictwo sprawiło, że duet Lebanon Hanover zwrócił na siebie uwagę, a brytyjski magazyn Terrorizer nazwał grupę „najlepszym brytyjskim zespołem, o istnieniu którego nie wiedziałeś”.

Lebanon Hanover

Muzycy zrezygnowali ze swoich studiów na kierunkach artystycznych. Oboje w pełni oddali się działalności muzycznej, która pozwala im na kontakt z odbiorcą własnej twórczości. Jednak, dzięki zainteresowaniu sztuką, Iceglass i Maybelline mają ogromny wkład w swoje teledyski.

Lebanon Hanover – post-punkowe dźwięki

Zespół inspiruje się muzyką post-punkową lat 80′. Lebanon Hanover łączą zimnofalowe wzorce z inspiracjami czerpanymi z estetyki art nouveau.

Lebanon Hanover – The Last Thing

Delikatny głos Larissy w połączeniu z dźwiękami syntezatora, głębokiego basu oraz gitary to niewątpliwie charakterystyczne cechy grupy. Duet daje z siebie wszystko podczas występów na scenie, dlatego musicie zobaczyć ich na żywo!

Lebanon Hanover w Poznaniu – 20 września – bilety

Zespół zagra jesienią w Polsce. Już 20 września Lebanon Hanover pojawią się na dziedzińcu Tamy w Poznaniu. Start wydarzenia o 20:00. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy