Król niedługo podziękuje Katowicom

7 września 2021
Król niedługo podziękuje Katowicom

Król wraz ze swym zespołem już wkrótce wystąpi w Katowicach. Stolica Śląska czekała długo, lecz oficjalnie i po wielu perturbacjach, koncert odbędzie się w październiku.

Król wreszcie dotrze na Śląsk

Dopóki nie zobaczy się go na żywo, śmiało można nie wierzyć w jego istnienie. To totalnie jest zagrożony gatunek, bo już od nowości był jedyny w swoim rodzaju. Po każdym jego koncercie zastanawiam się, jak można po prostu grać koncerty, a równocześnie robić to w TAKI sposób. Profesjonalny a jednocześnie nieskoordynowany. Dziwaczny, rodzący wiele pytań w stosunku do uprawianej przez niego sztuki, a udzielający niewiele odpowiedzi. Transparentny, a z drugiej strony niespodziewanie enigmatyczny. Król to stworzenie, nie artysta, dobrze mu w tej rozedrganej skórze i domowym, scenicznym otoczeniu. Błażej wraz ze swym zespołem już 2 października odwiedzi Katowice, by finalnie zawitać również na Śląsk ze swoim najnowszym albumem DZIĘKUJĘ. Zagra tam piosenki i pokaże, z jaką łatwością muzykę czyni materialną.

Przeczytaj: Król taki, jak NIGDY/ZAWSZE – recenzja albumu „DZIĘKUJĘ”

król katowice koncert
fot. Asia Babiel

Dziwak na tronie

Męskie Granie Orkiestra 2020. Król, Daria Zawiałow oraz Igo. Trafiłam na ich koncert podczas tegorocznego Męskiego Grania w Żywcu i chociaż ich wspólny vibe totalnie mnie nie przekonuje, tak Błażej od początku do końca był kotem. Albo raczej: totalnym tygrysem. Temperamenty muzyków się nie spinały, lecz on grał tak, jakby scena była jego i publiczność była jego. I była, bo nie wyobrażam sobie dać się oprzeć takiej charyzmie

król – TAK JAK TY

Król – 2 października – Katowice – bilety

Artysta wraz z zespołem już 2 października wystąpią w Katowicach w klubie P23 na Dziedzińcu Fabryki Porcelany. Bilety na koncert są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy