Karaś i Rogucki prezentują „Bolesne strzały w serce”

26 listopada 2019
Karaś i Rogucki prezentują „Bolesne strzały w serce”

Kuba Karaś i Piotr Rogucki odsłaniają kolejne karty skrywające tajemnice ich wspólnego projektu. Światło dzienne ujrzał właśnie utwór Bolesne strzały w serce.

O współpracy między liderami zespołów The Dumplings i Coma dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy temu. Na początek artyści zaprezentowali cover utworu T.Love 1996. Kawałek spotkał się z dobrym przyjęciem, co siłą rzeczy zaostrzyło apetyt na premierę autorskiego utworu duetu Karaś/Rogucki.

Karaś/Rogucki – Bolesne strzały w serce

Bolesne strzały w serce to pierwszy oficjalny singiel duetu. Numer zapowiada wspólny album Karasia i Roguckiego. Zgodnie z zapowiedzią, płyty możemy spodziewać się na początku nadchodzącego roku.

Karaś/Rogucki. Szperając w przeszłości

Sam utwór łączy przeszłość w warstwie dźwiękowej z aktualnością przekazu. Kawałek przywodzi na myśl polską scenę popową i art-rockową lat 80. Dynamiczny charakter budzi skojarzenia z Maanamem czy Republiką. Nie brakuje tu również współczesnych naleciałości takich jak Muchy, Król czy Daria Zawiałow. Jednak Karaś i Rogucki stawiają własne warunki. Pod warstwą retro-anturażu, numer odbija momentami w stronę alternatywy spod znaku Editors czy White Lies z okresu debiutu.

Karaś Rogucki
Karaś Rogucki

Karaś/Rogucki. Reżyseria: Przemek Dzienis

Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Pochodzący z Łodzi artysta z powodzeniem realizuje się w wielu dziedzinach sztuki, w tym malarstwie czy fotografii. Z jego talentu i warsztatu filmowego skorzystali już m.in. Brodka i The Dumplings, dla których w przeszłości reżyserował wideoklip do numeru Granda Rework.

Karaś/Rogucki. Kiedy płyta?

Jak już wspominaliśmy, pierwsza wspólna płyta Kuby Karasia i Piotra Roguckiego ma ukazać się na początku 2020 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Jak można się domyśleć, album ukaże się nakładem wytwórni Kayax. To pod szyldem tego labelu pojawiały się zapowiedzi płyty i zapowiadający ją singiel.

Karaś/Rogucki – trasa koncertowa 2020

W lutym Karaś i Rogucki wyruszą w trasę koncertową, podczas której, na kilkunastu koncertach będą promować wspólną płytę. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można ich usłyszeć na żywo:

20.02 – Wałbrzych, Stara Kopalnia
21.02 – Wrocław, Stary Klasztor
27.02 – Poznań, Tama
05.03 – Bielsko-Biała, Klimat
06.03 – Opole, NCPP
02.04 – Łódź, Wytwórnia
03.04 – Gdańsk, Stary Maneż
04.04 – Białystok, Zmiana Klimatu
05.04 – Kraków, Studio
08.04 – Warszawa, Stodoła
17.04 – Szczecin, Kosmos
18.04 – Zielona Góra, Kawon

Sprzedaż biletów rusza 1 grudnia. Znajdziecie je na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy