Kabe podbija klubowe sceny! Raper już wkrótce zagra w Gdańsku i we Wrocławiu

13 września 2020
Kabe podbija klubowe sceny! Raper już wkrótce zagra w Gdańsku i we Wrocławiu

Kabe, to raper, który swoją nawijką reprezentuje francuską swobodę oraz polskie zacięcie. Intrygujący styl zapewnił mu sporą publiczność, która z niecierpliwością wyczekuje jego koncertów. Najbliższe odbędą się już w listopadzie w Gdańsku oraz we Wrocławiu.

Kabe w międzynarodowej formie

Wychowany na francuskim osiedlu Kabe to jedna z ciekawszych postaci polskiej sceny rapowej. Doskonale zdając sobie sprawę z tego, że makaronizmy w hip-hopie siadają dobrze – co wiemy zresztą nie od dziś – na swoim doświadczeniu zbudował własny, niepowtarzalny styl. Zwrotki half-polish half-english składa schafter, za to Kabe przewija u siebie po francusku. Nieoczekiwanie, niecodziennie i… bardzo efektownie. Raper ewidentnie trafił w punkt, prezentując odbiorcom nową odsłonę klejenia wersów. Zachodnia modła ma się u nas całkiem nieźle.

Kabe

Kabe na skrzydłach QueQuality

Raper narobił sporo szumu swoją pierwszą płytą Albinos, na której dał się poznać jako obiecujący debiutant. Krążek ma ten pożądany, uliczny vibe, a dwujęzyczność nadaje mu mocno autorskich rys. Kabe wybił się na pomyśle oraz inspiracji bardzo intymnej – rapowanie po francusku to flashback doświadczeń z życia w kraju wina, bagietek i croissantów. Obecnie artysta zajął się robieniem muzyki pod szyldem nowej wytwórni i dołączył do QueQuality. Pierwszy singiel Kabe, który zapowiada jego kolejne wydawnictwo – Nike Air Max – miesiąc temu ukazał się na streamingach. Po takiej zapowiedzi możemy mieć nadzieję na solidny drugi krążek – oby jak najszybciej!

Kabe – Nike Air Max

Kabe – vive la révolution!

Raperowi nie można odmówić, że poigrał trochę z polskim rapem i nieco nagiął formę – niby znaną, ale jednak jeszcze nie przetartą. Kabe i jego francuskie wstawki to przecież nie tylko muzyka dla poliglotów. A zatem, dla kogo? Dla tych, którzy poszukują nowych rzeczy. Dla tych, którzy nie zamykają się w bańce jednego gatunku i jednego stylu. Dla tych, którzy są ciekawi. Dla wszystkich z zajawką na rap.

Kabe

Kabe – daty i miejsca koncertów, bilety

Kabe już niedługo zagra dwa jesienne koncerty – w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Wydarzenia będą się odbywać z zachowaniem bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Kabe – 13 listopada, Akademia Club, Wrocław
Kabe – 14 listopada, Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk

Pozostałe newsy