Helms Alee zagrają w poznańskim Klubie Pod Minogą

20 grudnia 2019
Helms Alee zagrają w poznańskim Klubie Pod Minogą

Niespełna rok po wydaniu albumu Noctiluca, Helms Alee wyrusza w trasę koncertową po Europie. Pod koniec kwietnia zawitają do poznańskiego Klubu Pod Minogą.

Amerykański zespół Helms Alee powstał w 2007 roku w Seattle. Tworzy go trzech muzyków: Dana James (bas), Hozoji Matheson-Margullis (perkusja) oraz Ben Verellen (gitara). Ich brzmienie jest często opisywane jako tajemnicze, magiczne lub też „dające światło w ciemności”.

26 kwietnia 2019 roku ukazał się ich najnowszy album Noctiluca. Jest to płyta skomponowana w tradycyjny dla Helms Alee sposób: połączenie sludge’owych riffów, nietypowych dźwięków oraz hałaśliwych eksperymentów spotyka się tutaj ze wzniosłymi melodiami.

Helms Alee – Spider Jar

Przez tę rzadko spotykaną mieszankę, Amerykanie zapracowali na status zespołu unikalnego, na co szybko uwagę zwróciła kalifornijska wytwórnia Sargent House (związana m.in. z Chelsea Wolfe, Russian Circles, Brutus), która oprócz najnowszego krążka wydała jeszcze dwa poprzednie wydawnictwa Helms Alee: Sleepwalking Sailors (2014) oraz Stillcide (2016).

Helms Alee w Poznaniu – bilety

Okazja, aby przekonać się, jak Helms Alee brzmią na żywo, będzie miała miejsce już wiosną w Poznaniu. Amerykanie wystąpią 29 kwietnia w Klubie Pod Minogą. To idealna propozycja dla fanów mocniejszych brzmień!

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Znajdziecie je na stronie Biletomat.pl.

Pozostałe newsy