Fenomen Eurowizji na trzech koncertach w Polsce

23 sierpnia 2021
Fenomen Eurowizji na trzech koncertach w Polsce

Eurowizja jak co roku obfitowała w zapadające pamięć wykonania, jednak tym razem, wiele z nich urzekło faktycznie muzyką, a nie zaś pompą i sztucznie nadbudowaną wizerunkową otoczką. Kolejni wykonawcy rozsławieni przez Konkurs Piosenki Eurowizji zawitają do Polski i zagrają u nas nie jeden, a aż trzy koncerty.

Eurowizja 2021: mocne wykonania i nowi idole

Daleko mi do zachwytów nad tym konkursem i równocześnie Eurowizja nigdy nie stanowiła mojego muzycznego guilty pleasure. Jasne, że takie mam – wydaje mi się, że mamy je wszyscy, aczkolwiek kicz i taneczne piosenki napisane przez szwedzkich producentów i ghostwriterów mnie nie urządzały.

Aż do tej pory, do być może przełomowej edycji Eurowizji, która odbyła się po przerwie spowodowanej pandemią i nieco zatrzęsła moimi poglądami na ten temat. Były oczywiście występy słabe i tandetne, były takie, o których zapomniałam, kiedy tylko się skończyły. Były jednak również te dobre i te bardzo dobre, które totalnie mnie zaskoczyły. A ich wykonawcy zbierają teraz należne im plony.

Przeczytaj: Jakość ponad blichtrem, czyli o zaskakujących rozstrzygnięciach tegorocznej Eurowizji

Daði Freyr, reprezentanci Islandii bez problemu i właściwie bez większej promocji wyprzedali swój koncert w Warszawie, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. O skoku popularności, jaki zaliczył Måneskin nawet nie muszę wspominać, bo ludzie dosłownie oszaleli na ich punkcie. Wciąż czekam jeszcze na jakiś ruch ze strony litewskiego zespołu The Roop – europejską trasę koncertową, może singiel zapowiadający nowy album.

Daði Freyr – Think About Things

Bohaterowie tego artykułu, czyli ukraińska grupa GO_A w Konkursie Piosenki Eurowizji zajęli ostatecznie piąte miejsce, lecz wygrali swoją karierę. Po wystąpieniu na żywo z utworem SHUM podpisali kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych na świecie – Universal Music Group.

go_a eurowizja koncert bilety
fot. Alina Harmash

GO_A wystąpi w Polsce na trzech koncertach w trzech różnych miastach

Jeśli jeszcze ich nie znacie – sprawdźcie koniecznie. GO_A grają muzykę, nazwaną folktronicą, jako że w swoich inspiracjach mocno łączą elektronikę z muzyką ludową oraz etniczną. Sporo sprzeczności, dużo bałaganu, a wszystko to zaaranżowane w wyjątkowo spójne brzmienie. Tak najprościej można podsumować fenomen tegorocznej Eurowizji. Przeszywający głos Ekateriny Pavlenko, wirtuozeria Tarasa Shevchenko, etniczne zacięcie Igora Didenchuka oraz drapieżny, gitarowy pazur Ivana Grigoryaka tworzą wybuchową, acz zrównoważoną mieszankę. Zresztą, posłuchajcie sami elektryzującej, hipnotyzującej maniery GO_A.

Go_A – Shum – LIVE – Ukraine 🇺🇦 – Grand Final – Eurovision 2021

GO_A – Poznań, Warszawa, Katowice – bilety

Zespół wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Bilety na wszystkie wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl. Koncerty odbędą się w zgodzie z wymogami bezpieczeństwa sanitarnego.

29 sierpnia – Plener Promienista, Poznań – bilety
30 sierpnia – REJS, Warszawa – bilety
31 sierpnia – P23, Katowice – bilety

Pozostałe newsy