Dopelord zagrają w sierpniu w poznańskiej Tamie

23 sierpnia 2020
Dopelord zagrają w sierpniu w poznańskiej Tamie

Dopelord to znany polski zespół metalowy. Już 28 sierpnia muzycy wystąpią w Poznaniu, w ramach cyklu Koncerty na Dziedzińcu. Sprawdźcie szczegóły.

Dopelord – mocne brzmienia

Grupa została założona w Lublinie w 2010 roku. Dopelord to czteroosobowy zespół metalowy, który swoją twórczość skupia wokół wszystkiego, co daje stoner, doom i psychodela. Swój debiutancki album Magick Rites wydał w 2012 roku. Kolejny krążek, Black Arts, Riff Worship & Weed Cult ukazał się w roku 2014.

Dopelord – Sign Of The Devil

Muzycy czerpią inspiracje z twórczości zarówno przedstawicieli starej szkoły, chociażby Sabbbath i Pentagram, jak i współczesnych klasyków, m.in. Sleep i Elektronic Wizard. Sami o sobie piszą, że inspirują się starymi filmami, muzyką lat 70′ i magicznymi ziołami. Stroją nisko i grają wolno.

Dopelord wystąpi w ramach cyklu Koncerty na Dziedzińcu

Na dziedzińcu poznańskiego klubu Tama przez całe cało odbywają się kameralne, plenerowe koncerty polskich artystów. W ramach cyklu Koncerty na Dziedzińcu wystąpili już m.in: Mikromusic, Peja, Coals, Sonbird, Lor, Słoń, Mery Spolsky, Piernikowski, Michał Kmieciak, Belzebong, Kukon czy Wczasy.

W najbliższym czasie czekają nas jeszcze koncerty Dopelord oraz RAU.

Dopelord – 28 sierpnia, Tama, Poznań – bilety

Zespół Dopelord przejmie Dziedziniec w piątek, 28 sierpnia o godzinie 19:00. Bilety na koncert, w cenie 50 zł, są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Dopelord – Navigator

Pozostałe newsy