Cult of Luna powracają do Polski

24 stycznia 2021
Cult of Luna powracają do Polski

Wszystko wskazuje na to, że szwedzki metalowy zespół Cult of Luna jesienią ponownie zawita do Polski! Grupa skrupulatnie pracuje nad EPką The Raging River, więc na nadchodzącym koncercie, można śmiało się nastawić na usłyszenie nowego materiału na żywo.

Cult of Luna – zespół nie do zdarcia

Po widowiskowym koncercie w warszawskiej Progresji, nie było opcji, że Szwedzi ominą Polskę, planując swoją nadchodzącą trasę. Ogrom energii oraz multum emocji ponownie sprowadzą do nas Cult of Luna – tym razem jednak zespół zamiast nad Wisłą, wystąpi nad Odrą, konkretniej – we Wrocławiu. Prócz niejako headlinerów tego muzycznego wydarzenia, na scenie zobaczymy jeszcze dwa zespoły – doskonale znanego polskiej publiczności Caspiana oraz amerykański kwartet Holy Fawn. Jest na co czekać, więc lepiej rezerwujcie sobie październikowy termin.

Cult of Luna
źródło: Facebook/Cult of Luna

Cult of Luna – startują z własną wytwórnią

Ta grupa to ścisła czołówka, jeśli chcemy mówić o zespołach post metalowych. Ich ostatni album A Dawn to Fear przypomniał o zacięciu Szwedów, był też dla nich przełomem osobistym. Cult of Luna od tej pory pracują wyłącznie na własny rachunek i powołali do życia nową wytwórnię, Red Creek Recordings. Pierwszą płytą z ich stajni, będzie – a jakżeby inaczej – ich krążek. EPka, o której opowiadają, że stanie się płynnym przejściem między A Dawn to Fear, a następną długogrającą płytą, jaką wydadzą. Póki co, zespół wypuścił singiel Three Bridges. Z wielkich wieści, wiemy również, że na ich nowym materiale usłyszymy Marka Lanegana.

Cult of Luna – Three Bridges 

Caspian i Holy Fawn z muzycznym wsparciem

Na październikowym koncercie, Cult of Luna podzielą scenę z dwoma innymi zespołami. Caspian wytworzy post rockowy klimat i odpowiedni pokołysze alternatywną mieszanką mnogości gatunków. Łączyć metal z ambientem? Nie ma sprawy, oni to potrafią. Na deser zaś nietypowy kwartet Holy Fawn z psychodelicznym podejściem do shoegaze’u . Supporty w takim wydaniu to nie lada gratka dla koneserów!

Caspian – On Circles

City of Luna – Wrocław – bilety

Zespoły wystąpią w Centrum Koncertowym A2 już 17 października 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnie panującymi zasadami sanitarnymi. Wejściówki są do nabycia na stronie Biletomat.pl.

zdjęcie główne: Silvia Grav

Pozostałe newsy