Clan of Xymox i Cabaret Grey z mroczną energią we Wrocławiu

1 listopada 2020
Clan of Xymox i Cabaret Grey z mroczną energią we Wrocławiu

Clan of Xymox to zespół, który był, jest i wszystko wskazuje na to, że będzie na scenie jeszcze długo. Grupa dzielnie reprezentuje gatunek dark wave, a przy tym naturalnie odnajduje się w nowoczesnych brzmieniowych trendach. Zespół wystąpi we Wrocławiu 15 listopada.

Clan of Xymox – zespół z doświadczeniem

Ich muzyka to standard, pierwsza obowiązkowa pozycja dla każdego fana dark wave’u. Zespół zapracował sobie na taką rekomendację, ba, robi to nieprzerwanie i niestrudzenie już od piętnastu lat. Taki staż robi wrażenie, zwłaszcza, że Clan of Xymox sukcesywnie powiększa swą dyskografię i cały czas podąża tropem gatunku. Będąc nie tylko jego retro wspomnieniem, ale także i tą grupą, która wskazuje i zapoczątkowuje zmiany. Zdawałoby się, że lata świetności mają już dawno za sobą, lecz nic bardziej mylnego – powszechnie wiadomo przecież, że dobra muzyka za nic się nie starzeje.

Clan od Xymox

Clan of Xymox – dobrze im na swoim podwórku

Tej grupie ewidentnie siedzi bawienie się z konwencją oraz kombinowanie z przenoszeniem brzmień topowych zespołów do swej estetyki. Z rozwagą, bo nadal ich muzyka pozostaje ich, choć wpływy takich formacji, jak The Cure i Joy Division są na pewno miłym smaczkiem i puszczeniem oczka w stronę wielbicieli oldschoolu. Poza tym: Clan of Xymox to w znacznej części eksperyment, synteza, poszukiwanie i ścieranie się z techniką. Dzięki pomysłowości ich muzyka wciąż pozostaje oryginalna i wyróżniająca się na swym polu gatunkowym.

Clan of Xymox – All I Never Know

Cabaret Grey – chłopaki z sąsiedztwa

Główna gwiazda wieczoru doczekała się fantastycznego supportu. Cabaret Grey to polski skład, będący blisko z Legnicą i Wrocławiem, swym brzmieniem oscylującym gdzieś między post-punkiem i cold wave’em. Ich twórczość bywa surowa, a nawet oschła, lecz i w tej chłodnej energii, momentami przebija się pewna czułostkowość.

Clan od Xymox, Cabaret Grey – 15 listopada, Wrocław – bilety

Zespoły wystąpią we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiry już 15 listopada. Wejściówki są dostępne na stronie Biletomat.pl. Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz wprowadzonego reżimu sanitarnego.

Pozostałe newsy