Tęskniliście za koncertami w plenerze?  Ruszamy z serią kameralnych wydarzeń

Czas na kolejne etapy odmrażania kultury. W czerwcu startują pierwsze plenerowe koncerty, a wśród nich m.in. kameralne występy na dziedzińcu katowickiego P23.

Tegoroczna wiosna pozwoliła nam docenić małe rzeczy, które do tej pory traktowaliśmy w kategoriach „nic nadzwyczajnego”. Po stopniowych, wyczekiwanych odmrożeniach, do pełni szczęścia wielu osobom brakowało już tylko informacji o koncertach. I oto są! Jak na razie w formie plenerowych wydarzeń do 150 osób, oczywiście z zachowanym reżimem sanitarnym. Jak pewnie się spodziewaliście – bilety dostępne są w Going.

W związku z tym, agencja Winiary Bookings zapowiedziała pierwsze od początku pandemii koncerty. Odbędą się one m.in. na dziedzińcu poznańskiej Tamy czy P23. Katowicki spot, znany z imprez z muzyką elektroniczną oraz festiwalu Upper, tym razem będzie przestrzenią przeznaczoną dla rodzimych artystów, którzy dadzą kameralne występy na świeżym powietrzu. W czerwcu zobaczymy tam m.n. występ Miłego ATZ, który w ubiegłym tygodniu wydał pierwszy legalny krążek zatytułowany Czarny Swing. Album spodobał nam się na tyle, że z przyjemnością usłyszelibyśmy te kawałki na żywo.

Podczas koncertowego maratonu będziemy mogli usłyszeć także duet Dwa Sławy czy Piernikowskiego. Introwertyczny reprezentant Synów pojawi się w Katowicach 1 sierpnia i w oparach dymu zaprezentuje swoje tracki. Can’t wait. Poza tym przygotujcie się także na lipcowe występy DonGURALesko, które będą miały miejsce na muzycznym Tarasie, na 3. piętrze poznańskiej galerii MM oraz na wspomnianym wcześniej Dziedzińcu P23.

Póki co, wygląda to naprawdę dobrze, ale pamiętajcie, że liczba biletów – zważywszy na przepisy, obostrzenia i zasady sanitarne – jest mocno ograniczona. Wypatrujcie kolejnych newsów i ogłoszeń!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590